Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 12 November 2010 08:59
 ~ Modified On: 30 October 2013 23:56
3 min Read

Journalists Düzel and Adnan Prosecuted over PKK Interview

Taraf newspaper journalists Düzel and Demir are facing imprisonment of 7.5 years for an interview with executives of the militant Kurdistan Workers Party. Düzel rejected the charges of "propaganda for an illegal organization" and claimed to have made "political propaganda".
Journalists Düzel and Adnan Prosecuted over PKK Interview
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top