Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 25 February 2019 10:18
 ~ Modified On: 25 February 2019 11:25
5 min Read

Journalist Zehra Doğan Released: Sise Bingöl Says ‘I Will Stand Upright on My Feet’

Journalist and painter Zehra Doğan has been released from prison: “Children were calling after me, saying ‘Zehra, Zehra, draw us the pictures of trees and birds.’ Sise Bingöl cried a lot. I will never forget them. I will keep on writing and talking about them.”
Journalist Zehra Doğan Released: Sise Bingöl Says ‘I Will Stand Upright on My Feet’
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

show more
related news
Back to Top