Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 14 Mayıs 2020 00:00
 ~ Son Güncelleme: 17 Mayıs 2020 12:45
5 dk Okuma

TÜRKİYE'DEN GÖÇ EDEN KADINLAR ANLATIYOR

İtalya’dan Burcu Algon – Giorgianni: Çocuk Evlat Edinmek Türkiye’de Halen Bir Tabu

İtalya’ya 26 yaşında göç ettiğinde kendisini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyleyen Algon – Giorgianni, Türkiye toplumunun çocuk evlat edinme konusunda daha katı olduğuna dikkat çekiyor.
İtalya’dan Burcu Algon – Giorgianni: Çocuk Evlat Edinmek Türkiye’de Halen Bir Tabu
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git