Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 24 Mart 2021 14:58
 ~ Son Güncelleme: 24 Mart 2021 16:25
7 dk Okuma

DİYARBAKIR, İSTANBUL, RİZE'DEN AVUKATLAR ANLATTI

İstanbul Sözleşmesi’nin feshi mahkemelere nasıl yansır?

Diyarbakır, Rize ve İstanbul’da kadın hakları savunuculuğu yapan ve davaları takip eden avukatlar Elif Tirenç İpek, Ceren Akkaya, Aslı Pasinli ve İlayda Önal, İstanbul Sözleşmesi’nin feshinin mahkemelere olası yansımalarını bianet’e anlattı.
İstanbul Sözleşmesi’nin feshi mahkemelere nasıl yansır?
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
bu haberin uzantıları
ilgili haberler
diğer yazıları
Sayfa Başına Git