Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 30 Aralık 2008 11:24
 ~ Son Güncelleme: 31 Ekim 2013 00:06
2 dk Okuma

İsrail'in Savaş Suçları

İsrail hava saldırılarıyla, toplu cezalandırma, sivilleri hedef alma, orantısız askeri kuvvet gibi insanlığa karşı suçlar işliyor. Yasadışı roket saldırıları bu suçları işleme hakkını vermez. Gazze'deki insani felaket İsrail'le suç ortaklığı içindeki ülkelerin karşısında duruyor.
Pennsylvania Üniversitesinde İktisat bölümünü bitirdikten sonra Yale ve Harvard üniversitelerinde hukuk eğitimini tamamladı. 1965'ten beri Princeton Üniversitesi'nde akademik kariyerine devam ediyor. The Nation, The Progressive,...

Pennsylvania Üniversitesinde İktisat bölümünü bitirdikten sonra Yale ve Harvard üniversitelerinde hukuk eğitimini tamamladı. 1965'ten beri Princeton Üniversitesi'nde akademik kariyerine devam ediyor. The Nation, The Progressive, World Politics, Third World Quarterly ve Current History dergilerinin yayın kurullarında görev yapıyor. Princeton Üniversitesi Uluslararası Araştırmalar Merkezi ve Uluslararası Nükleer Silah Karşıtı Hukukçular Birliği kurucularından. Birleşmiş Milletler Filistin İnceleme Komisyonu ve Bağımsız Uluslararası Kosova Komisyonu üyesi. 2008-2014 yıllarında BM Filistin İnsan Hakları Raportörü olarak görev yaptı. Halen Princeton Üniversitesinde Uluslararası Hukuk ve Uygulamaları Emeritus Profesörü olarak görevini sürdürüyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git