İşler Azaldı, Esnaf Voleybolcu Oldu
Günlerini çoğu kez voleybol oynayarak geçiren sanayi esnafı, böylece iş hacminin azalmasına karşı, en azından neşelerini ve yaşama azimlerini kaybetmediklerini belirtiyorlar.
Trabzon'un Değirmendere mevkiindeki Büyük Sanayi Sitesi'nde ekonomik krizi bir türlü atlatamamaktan yakınan esnaf, çoğalan boş zamanlarını voleybol oynarak değerlendiriyor.
Ekonomik krizin biteceği umuduyla yaklaşık bir senedir sabrettiklerini ama piyasanın bir türlü canlanmadığını söyleyen sanayi esnafı, voleybola başlama öykülerini şöyle anlatıyorlar:
* Sitede bulunan yaklaşık 200 işyerinde, 1000'e yakın kişi çalışıyor. Bu insanların bakmakla yükümlü oldukları evleri ve aileleri var. Ne var ki, ekonomik kriz nedeniyle eve ekmek götüremediğimiz zamanlar oluyor.
* Sabah büyük bir umutla dükkanı açıyoruz. Ancak doğru dürüst ne gelen var ne de giden...
* Bu nedenle tüm gün oturmak yerine voleybol oynayarak stres atıyoruz.
Sanayi esnafı, böylelikle en azından neşelerini ve yaşama azimlerini kaybetmediklerini belirtiyorlar. (NU)