MEMUR-SEN EYLEMİ
İşe Başörtülü ve Kravatsız Gittiler
Memur-Sen üyeleri, bugün “kamu çalışanlarına kılık kıyafet özgürlüğü” talebiyle işyerlerine kravatsız ve başörtülü gitti.
Üyelerin yüzde 85 oranla eyleme katıldığını söyleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, şöyle konuştu:
"Üyelerimiz, bulundukları yerde isteyen kravatsız, isteyen başörtülü işe giderek hayatı normalleştirdi. Bu yasak kalkıncaya kadar, yönetmeliği tanımadan yolumuza devam edeceğiz. Olumsuz bir hava söz konusu değil. Bu yasak kalkıncaya kadar, yönetmeliği tanımadan yolumuza devam edeceğiz. Yarın da ertesi gün de eylemimiz devam edecek. İtaatsizlik eylemi, memurlara kılık kıyafetin serbest olmasına kadar devam edecek."
Memur-Sen’in düzenlediği “Özgürlük İçin On Milyon İmza” kampanyasında 12 milyon imza toplanmış, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e teslim edilmişti. Sendika üyeleri 18 Mart’tan itibaren kamu görevlilerinin kılık-kıyafetlerini özgürce seçmelerine engel olan sınırlamaları dikkate almayacağını açıklamıştı. (ÇT)