Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 1 Nisan 2023 00:00
 ~ Son Güncelleme: 1 Nisan 2023 00:00
5 dk Okuma

İranlı ressam Faris: Türkiyeli kadınlar en zor zamanlarda kardeşimiz oldu

Faris, “Türkiye’deki insanlar özellikle kadınlar bizim en zor zamanımızda kardeşimiz oldular; yanımızda durdular ve bu süreçte bizi yalnız bırakmadılar” diyor ve ekliyor: “Ama benim asıl istediğim şey onların bizi buraya getiren süreci takip etmeleri, anlamaları. Çünkü bu soruların cevabı orda.”
İranlı ressam Faris: Türkiyeli kadınlar en zor zamanlarda kardeşimiz oldu
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git