İncirlik Yürüyüşü Tamamlandı
Koordinasyon adına konuşan Figen Yüksekdağ, "İl il yürüyerek geldik. Çünkü biz 50 yıldır ölüm kusan Amerikan savaş silahlarını ve Amerikan üslerini istemiyoruz. Geldik çünkü biz İncirlik üssü kapatılsın istiyoruz" dedi.
Emperyalizme karşı verilen uzun mücadelede bir adım olarak gördükleri İncirlik Üssü'nün kapatılmasını talep eden koordinasyon üyeleri ve destekçileri, "ABD emperyalizminin utanç üssü" kapatılıncaya kadar mücadeleyi sürdürmek ve büyütmek gerektiğini ifade ettiler.
Mücadelenin beraberce sürdürülmesi gerektiğine dikkat çeken katılımcılar, asıl hedefin halkların kardeşliği olduğunu vurguladı.
Çağdaş Hukukçular Derneği, Filistin Halkı ile Dayanışma Derneği ve pek çok sendikanın katılımıyla gerçekleşen yürüyüşe Adana'da yerel halk da eşlik etti. Jandarma ve polis, göstericililerin beldeye girmesine izin vermedi. (CŞ/TK)