İlkokul Öğrencileri Eylem Yaptı
İlköğretim okulu öğrencileri, valilik binası önünde eylem yaptı. Öğrenciler, öğretmenlerinin tayini durdurulsun istiyor. Pankartlarla valiliğe gelen öğrenciler, 5 kişilik bir temsilci heyeti ile Vali Vekili Fikret Denize taleplerini aktardı.
Gazi İlköğretim Okulu 4-B sınıfı öğrencileri, Honoz ilçesine tayini çıkan öğretmenleri Mehmet Çobanoğlu'nun atamasının durdurulması için Valilik binası önünde eylem yaptı.
Öğretmenlerinden ayrılmak istemediklerini belirten öğrenciler, "Biz öğretmenimizi istiyoruz, çünkü seviyoruz" yazılı pankartla Valilik binası önüne geldi. Aralarından 5 kişilik temsil heyeti seçen öğrenciler, Vali Vekili Fikret Deniz'e taleplerini anlattı.
Deniz, öğrencileri dinledikten sonra konuyu inceleme sözü verdi. Öğrenciler ise, "Öğretmenimiz aniden Honoz'a gönderildi. Bunun için haklı bir nedenleri yok. Geri getirilmesini ve derslerimizi sürdürmesini istiyoruz" dediler.
Çocuklarına destek veren öğrenci velileri, öğretmen ile okul müdürü arasında ``tartışma`` yaşandığını, Çobanoğlu`nun bu nedenle Honaz`a ``sürüldüğünü`` iddia ettiler. (BB/NU)