Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 18 Temmuz 2022 00:00
 ~ Son Güncelleme: 22 Temmuz 2022 15:54
9 dk Okuma

BİA MEDYA GÖZLEM /NİSAN-MAYIS-HAZİRAN 2022

İktidar geleceğini medyayı susturmakta arıyor

Bianet'in Nisan- Mayıs-Haziran Medya Gözlem Raporu'na göre, üç aylık dönemde 17 gazeteci tutuklandı, biri serbest bırakıldı. 19 gazeteci saldırıya uğrarken, beş kadın gazeteci online saldırı ve tehdide maruz kaldı. “Cumhurbaşkanına hakaret”ten 13 gazeteci hakim karşısına çıktı.
İktidar geleceğini medyayı susturmakta arıyor
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git