Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 4 Aralık 2019 00:00
 ~ Son Güncelleme: 6 Ocak 2020 22:36
5 dk Okuma

İKLİM KRİZİ YAZILARI - 8 / ASLI GEMCİ

İklim Krizi Biyolojik Çeşitliliği Yok Ediyor

Küresel sıcaklıktaki 2°C senaryosu gerçekleşirse, Akdeniz’in de içinde bulunduğu 35 öncelikli bölgedeki türlerin neredeyse yüzde 25’i tükenme riskiyle karşı karşıya kalıyor.
İklim Krizi Biyolojik Çeşitliliği Yok Ediyor
WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) Türkiye'nin politika ve savunuculuk çalışmalarından sorumlu. İklim değişikliği, enerji,  çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) ve ulusal çevre mevzuatına ilişkin politika çalışmaları yapıyor....

WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) Türkiye'nin politika ve savunuculuk çalışmalarından sorumlu. İklim değişikliği, enerji,  çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) ve ulusal çevre mevzuatına ilişkin politika çalışmaları yapıyor. Kentlerin iklim değişikliğine yönelik azaltım ve uyum hedeflerinin iyileştirilmesi için yerel yönetimlerle birlikte çalışıyor. Türkiye’de, fosil yakıtsız temiz bir gelecek inşa edilmesi için kömürlü termik santrallere karşı savunuculuk ve lobi çalışmaları yapıyor. Daha önce Birleşmiş Milletler, Birleşik Krallık hükümeti ve TEMA Vakfı’nda program yönetimi ve politika geliştirme ve ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan aldığı bursla Oregon Senatörü ile birlikte çevre politikaları ve yasal süreçler konularında çalıştı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler lisans derecesine sahip olup, Uluslararası Hukuk dalında yüksek lisansını Ege Denizi'nde kıta sahanlığı konusunda bir tez ile tamamlamıştır.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git