Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 20 Nisan 2024 13:44
 ~ Son Güncelleme: 20 Nisan 2024 14:07
2 dk Okuma

BUCA KIRIKLAR CEZAEVİ

İki mahpus, hasta mahpus Güvel’in serbest bırakılması için açlık grevi yapıyor

İHD Hapishaneler Komisyonu, bu haftaki eylemde Buca Kırıklar Cezaevi’ndeki tutulan hasta mahpus Mehmet Güvel’in yanında olan Cem Dursun ile Oktay Kelebek’in hem başka bir hapishaneye sevk hem de Mehmet Güvel’in tahliye edilmesi için açlık grevi yaptıklarını açıkladı.
Görseli Büyüt
İki mahpus, hasta mahpus Güvel’in serbest bırakılması için açlık grevi yapıyor
Fotoğraflar: Evrim Kepenek/bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git