İHDden Analar Ağlamasın Kampanyası
İHD Batman Şube Başkanı Saadet Becerikli, 10 bin imza toplamayı hedeflediklerini belirterek, barış için etkinliklerini sürdüreceklerini ifade etti.
İHD'nin Haziran ayında başlattığı "Artık analar ağlamasın, barış istiyoruz" kampanyası devam ediyor. Kampanyanın başlatıldığı tarihten bu yana değişik uygulamalarla eylemselliğe dönüştürülen etkinlikler kapsamında bu kez imza kampanyası başlatıldı.
6 Kasım Pazar günü Özyaşa İş Merkezi önünde imza standı açan İHD Batman Şubesi yöneticileri, 3 gün boyunca devam edecek olan imza kampanyasında toplanan imzalar hazırlanan bir dilekçe ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gönderecek.
Dilekçede, yaşanan çatışmaların son bulması, kalıcı iç barışın sağlanması ve demokratik katılım sürecinin önünün açılması için aktif ve etkin tavır almaya, insan hakları standartlarının yükseltilmesi ve toplumsal barışın sağlanmasına yönelik yasal düzenlemelerin vakit geçirmeden yapılması isteniyor.
Öte yandan bayram tatilinde çarşı iznine çıkan askerlerin de imza kampanyasına destek verdiğini belirten Becerekli, bunun dikkat çekici olduğunu belirtti.(KÖ)