Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 7 Ekim 2020 17:52
 ~ Son Güncelleme: 8 Ekim 2020 09:31
3 dk Okuma

Hürriyet'teki işten çıkarmalar Avrupa Komisyonu raporunda

Avrupa Komisyonu, Türkiye Raporu’nda sendikal nedenlerle işten çıkartılan 45 gazeteciye yer verdi. TGS İstanbul Şube Başkanı Banu Tuna “Türkiye’de yaşayan gazetecilerin durumunu Avrupa Komisyonu’ndan okumak yürek burkucu ama hak mücadelemiz açısından son derece önemli” dedi.
Hürriyet'teki işten çıkarmalar Avrupa Komisyonu raporunda
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git