Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 18 Temmuz 2022 16:54
 ~ Son Güncelleme: 18 Temmuz 2022 17:56
5 dk Okuma

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ MÜCADELESİNİN DANIŞTAY ETABI

"Hukukçu Kadınlar Derneği'nin müdahillik talebi reddedilmeli"

Hukukçu Kadınlar Derneği’nin Danıştay’daki İstanbul Sözleşmesi davasına müdahillik talebi hukuki mi? Hukukçular Birsen Baş -Topaloğlu, Müjde Tozbey ve Şenal Sarıhan yanıtladı.
"Hukukçu Kadınlar Derneği'nin müdahillik talebi reddedilmeli"
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git