Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 14 Mayıs 2019 12:37
 ~ Son Güncelleme: 14 Mayıs 2019 14:50
3 dk Okuma

AKADEMİDE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ TARTIŞILDI

"Hukuk Fakültelerindeki Cinsiyetçilik Yakıcı Bir Sorun"

Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen “Akademi ve Araştırma Alanlarında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” başlıklı panelde, mimarlık, hukuk, tıp ve animasyon alanlarında çalışma yürüten akademisyenler, kendi alanlarındaki toplumsal cinsiyet eşitsizliğini gündeme getirdi.
"Hukuk Fakültelerindeki Cinsiyetçilik Yakıcı Bir Sorun"
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git