2000 yılında 40 bin ton hububat üretimi yapılan Alanya'da aşırı yağışlar nedeniyle, 2001'de bu miktarın yüzde 70'i kadar üretim yapılabildi.
Tarım İlçe Müdürü Mehmet Pınar, hububat üretiminde bu yıl aşırı yağışlar nedeniyle düşüş yaşandığını açıkladı. Geçtiğimiz yıl 150 bin dönümde gerçekleştirilen hububat ekiminin, 2001'de bu bu alanın yüzde 70'inde gerçekleştirildiğini belirten Pınar, ekimlerin sürekli yağışlar nedeniyle gerçekleştirilemediğini belirtti.
Hububat ekiminin genelde kırsal bölgelerde yapıldığını, bu bölgelerde ekili ve dikili alanların sular altında kaldığını kaydeden Pınar, 2000 yılında alınan toplam ürünün 40 bin tona ulaştığını, 2001'de ise bu miktarın yüzde 70'ine ulaşılabildiğini belirtti.
Sürekli yağışlar nedeniyle ekili ve dikili alanların büyük ölçüde zarar gördüğünü belirten Pınar, gölet haline gelen tarım arazilerindeki ürünlerin çürüme olasılığı olduğunu, ancak zararın boyutlarının şimdiden bilinmesinin mümkün olmadığını kaydetti.