Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 17 Mayıs 2020 00:01
 ~ Son Güncelleme: 18 Mayıs 2020 14:37
5 dk Okuma

TÜRKİYE'DEN GÖÇ EDEN KADINLAR ANLATIYOR

Hollanda’dan Nuray Öner-Gücin: Geri Dönme Kararı Vermek, Göç Kararından Daha Zor

Çoklu kültürlerde yaşamanın bireyleri daha da güçlü yaptığına inanan Nuray Öner-Gücin, “hem oralı hem buralı olabilmek ve göçü bir zenginlik olarak kabul edebilmek. Elbette kolay değil..” diyor.
Hollanda’dan Nuray Öner-Gücin: Geri Dönme Kararı Vermek, Göç Kararından Daha Zor
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git