Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 18 December 2023 09:41
 ~ Modified On: 18 December 2023 13:00
22 min Read

INTERVIEW WITH GEZİ PARK CASE CONVICT KAHRAMAN'S WIFE:

His wife wants everyone to join her in asking what the criminal act of Tayfun Kahraman is

Meriç Demir Kahraman, who has been fighting for the release of her husband Tayfun Kahraman, an urban planner, a Gezi Park case convict sentenced to 18 years and imprisoned for 602 days now, says, "You are speaking to a large part of the country from behind the glass, and you cannot make your voice heard. A reality is happening here. How can this be ignored?"
Enlarge Image
His wife wants everyone to join her in asking what the criminal act of Tayfun Kahraman is
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

show more
related news
Back to Top