Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 8 March 2010 09:26
 ~ Modified On: 31 October 2013 00:15
3 min Read

Heavy Sentences for Three Journalists in South-East Turkey

Journalist Boğatekin received a 5 years, one month and seven days prison sentence for claiming prosecutor Ovacıklı's being close to religious leader Fethullah Gülen. He was furthermore deprived of his civil rights. Journalist Badur was handed down a TL 3,000 monetary fine.
Heavy Sentences for Three Journalists in South-East Turkey
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top