Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 10 Temmuz 2024 12:22
 ~ Son Güncelleme: 10 Temmuz 2024 16:51
4 dk Okuma

"ONURUM İÇİN SAVAŞACAĞIM"

Hastanede sağlık verileri ifşa edilen trans kadın yargıya başvurdu

Hem hastanenin hem de doktorun cezalandırılmasını istediğini belirten trans kadın Y., şikâyetinden vazgeçmesi için karşı tarafın avukatlarının önerdiği ücreti kabul etmeyeceğini söyledi.
Görseli Büyüt
Hastanede sağlık verileri ifşa edilen trans kadın yargıya başvurdu
Fotoğraf: csgorselarsiv.org / Serra Akçan
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git