Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 6 Ocak 2024 14:04
 ~ Son Güncelleme: 6 Ocak 2024 14:13
3 dk Okuma

HAK SAVUNUCULARI: SELAHATTİN DEMİRTAŞ’IN ACISINI PAYLAŞIYORUZ

“Hasta mahpus Zülfü Mutlutürk, serbest bırakılsın”

İnsan hakları savunucusu Taylan Bekin, "2024 yılının ilk F Oturması'nda yetkililere hatırlatıyoruz. Yasa ve uluslar arası sözleşmeler gereği, mahpusların sağlık ve yaşam haklarını koruyacak önlemleri almak ve ceza infazında insan ve mahpus haklarına uygun hareket etmek devletin sorumluluğudur” diye seslendi.
Görseli Büyüt
“Hasta mahpus Zülfü Mutlutürk, serbest bırakılsın”
Fotoğraflar: Evrim Kepenek/bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git