Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 9 Aralık 2023 14:00
 ~ Son Güncelleme: 9 Aralık 2023 14:16
3 dk Okuma

HASTA MAHPUSLAR 611. F EYLEMİ

Hasta mahpus Erdal Özel ölse kimsenin haberi olmayacak

Hasta mahpus Erdal Özel için bir araya gelen insan hakları savunucuları, ”Erdal ağır şizofren ve demans hastası. Hatta çoğu zaman nerede yaşadığının dahi farkında olmuyor. Tedavi bakımının yapılabilmesi için serbest bırakılmasını istiyoruz” diye seslendi.
Görseli Büyüt
Hasta mahpus Erdal Özel ölse kimsenin haberi olmayacak
Fotoğraflar: Evrim Kepenek
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git