Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 18 Eylül 2020 10:00
 ~ Son Güncelleme: 18 Eylül 2020 15:35
4 dk Okuma

ALTI AYDIR BAĞIRSAKLARI DIŞARIDA YAŞIYOR

Hasta mahpus Direkçi: Ölmemi mi bekliyorsunuz?

Diyarbakır Cezaevi’nde tutulan hasta mahpus Semire Direkçi’ye doktorlar önce “tedavin için bağırsaklarını dışarı alacağız, tedavin bitince yerine koyacağız” dedi. Aradan altı ay geçti, doktorlar şimdi de “pandemi var, bağırsaklarını yerine koymak için ameliyatını yapamayız” diyor.
Hasta mahpus Direkçi: Ölmemi mi bekliyorsunuz?
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git