Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 25 Mayıs 2024 00:00
 ~ Son Güncelleme: 25 Mayıs 2024 00:00
4 dk Okuma

CUMARTESİ ANNELERİ/İNSANLARI 1000. HAFTA EYLEMİ

Hanım Tosun: Galatasaray Meydanı bizim için “mezar” değil, “toplu mezar”

Hanım Tosun, politikleşme sürecinin başlangıcını ve yıllar sonra Cumartesi Anneleri eylemlerinin öncülerinden biri olarak adalet arayışını nasıl sürdürdüğünü anlatıyor.
Görseli Büyüt
Hanım Tosun: Galatasaray Meydanı bizim için “mezar” değil, “toplu mezar”
Fotoğraf: Evrim Kepenek/bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git