Malatya Belediye Başkanlığı görevini sürdürmekte iken, 17 Nisan 1978'de Ankara'dan gönderilen bombalı paketin patlaması sonucu gelini ve 2 torunu ile birlikte katledilen Hamit Fendoğlu'nun ölümünün 24. yıldönümü dolayısıyla, ailesi tarafından bugün (17 Nisan 2002-Çarşamba)ikindi namazından sonra Yeni Camii'de mevlid okutulacak.
Bu arada, Malatya Belediye Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi, Fendoğlu'nun ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptığı bir açıklama yaptı.
Başkan Çerçi, açıklamasında şunları dedi:
"24 yıl önce katledilen değerli belediye başkanlarımızdan rahmetli Hamit Fendoğlu, milletvekilliği ve belediye başkanlığı yaptığı dönemde Malatya'ya hizmet etme aşkı ile çalışan, Malatyamızın yetiştirdiği örnek şahsiyetlerden biriydi. Millet olarak bir daha yaşanmasını arzu etmediğimiz bir dönemde evine gönderilen paket sonucu şehit edilmesi ülkede ve Malatya'da büyük üzüntü yaratmıştı. Fendoğlu ve yakınlarını rahmetle anıyoruz."