Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 13 Ocak 2020 12:12
 ~ Son Güncelleme: 5 Şubat 2020 15:38
3 dk Okuma

Halil Ergün’den Soylu'ya Tepki: Halkın Neyi İzleyip Ne İzlemeyeceğine Müdahale Ediyor

Sanatçı Ergün, Kadir İnanır’ın ve “Devran”ı izleyemeye gidenlerin İçişleri Bakanı Soylu tarafından hedef gösterilmesini “dehşet verici” olarak niteledi ve ekledi: “Kadir İnanır bu toplumun, sanatın yüz akı."
Halil Ergün’den Soylu'ya Tepki: Halkın Neyi İzleyip Ne İzlemeyeceğine Müdahale Ediyor
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git