Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 18 Ocak 2024 13:55
 ~ Son Güncelleme: 18 Ocak 2024 14:44
4 dk Okuma

Hakim ve savcının tayin haberini paylaşan gazetecilerin soruşturmasında takipsizlik kararı

Diyarbakır’da tutuklu gazetecilerin iddianamesini hazırlayan savcı ile mahkeme heyetindeki eşinin başka bir şehre tayin edilmesi haberini paylaştığı için gözaltına alınan Evrim Kepenek takipsizlik kararı için "Bu vaka, gazeteciliğe baskının yanında hukukun geldiği noktayı göstermesi açısından somut bir örnek" dedi. Evrim Deniz de habere karşılık devletin bir intikam operasyonu yürüttüğünü söyledi.
Görseli Büyüt
Hakim ve savcının tayin haberini paylaşan gazetecilerin soruşturmasında takipsizlik kararı
Fotoğraf: Evrim Kepenek'in evinden gözaltına alınışı/ Dilek Sarıgül/bianet
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git