Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 27 Ocak 2020 00:00
 ~ Son Güncelleme: 27 Ocak 2020 08:44
14 dk Okuma

CORRY GUTTSTADT YAZDI

Haïm-Vidal Sephiha'nın Auschwitz'ten de Geçen 96 Yılı

Haïm-Vidal Sephiha'nin 96 yılı halılar, Alman işgali altında yasaklar, Auschwitz, başka toplama kampları, ölüm yürüyüşleri, direnişler, Türkiyeli Yahudi olmak ve Judéo-Espanyol’a adanan bir hayattı.
Haïm-Vidal Sephiha'nın Auschwitz'ten de Geçen 96 Yılı
Gazeteci, çevirmen, akademisyen. Hamburg Üniversitesi Türkoloji ve Tarih Bölümü'nden mezun oldu, doktorasını aynı üniversiteden "Die Türkei, diejuden und der Holocaust" çalışmasıyla aldı. Bu çalışma Geisteswissenschaften...

Gazeteci, çevirmen, akademisyen. Hamburg Üniversitesi Türkoloji ve Tarih Bölümü'nden mezun oldu, doktorasını aynı üniversiteden "Die Türkei, diejuden und der Holocaust" çalışmasıyla aldı. Bu çalışma Geisteswissenschaften International ödülüne layık görüldü. Washington'daki "USHMM Center for Advanced Holocaust Studies"de "Ch. H. Revson Foundation" bursiyeri olarak bulundu. "Fondation pour le Memoire de la Shoah" bursuyla Paris'te çalıştı. Hamburg Üniversitesi Türkoloji Bölümü'nde öğretim görevlisiydi. Almanya'da çeşitli ırkçılık karşıtı ve insan haklan kuruluşlarında aktif yer aldı.  "Türkiye'de Yahudiler ve Holokost" çalışması İletişim Yayınları'ndan çıktı.1955'te Hamburg'da doğdu. 

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git