Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 8 December 2010 09:01
 ~ Modified On: 31 October 2013 00:09
3 min Read

Günter Wallraff and Turkish Writers Support Indicted Author

The German author Günter Wallraff will be one of the observers at the trial against Erdoğan Akhanlı who has been detained for 5 months because of an armed robbery allegedly committed on behalf o an illegal organization in 1989. Wallraff supports Akhanlı who is facing a life sentence.
Günter Wallraff and Turkish Writers Support Indicted Author
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top