Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 10 Ocak 2023 00:00
 ~ Son Güncelleme: 10 Ocak 2023 13:48
132 dk Okuma

BİA MEDYA GÖZLEM/ EKİM-KASIM-ARALIK 2022

Gün gün üç aylık medya/ifade özgürlüğü ihlalleri / Tam metin

Ekim, Kasım ve Aralık aylarında Ankara Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında dokuz gazeteci daha tutuklandı. En az 10 gazeteci ve medya temsilcisi gözaltına alındı, en sekiz gazeteci ve medya temsilcisi saldırıların hedefi oldu, en az üçü tehdit edildi.
Gün gün üç aylık medya/ifade özgürlüğü ihlalleri / Tam metin
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git