Gölyazılılar koalisyonu çoktan kurmuşlar
Apolyont (Uluabat) gölü kenarındaki Gölyazı Beldesi sakinleri seçime giderken herkesin yapmaya çalıştığı ülke koalisyonunu yıllar önce yapmış ve sürdürüyor.
Apolyont (Uluabat) gölü kenarındaki Gölyazı Beldesi sakinleri seçime giderken herkesin yapmaya çalıştığı "ülke koalisyonu"nu yıllar önce yapmış ve sürdürüyor.
Yaklaşık nüfusun yaşadığı Gölyazı Beldesi'nde teşkilatı bulunan partiler yıllardır aynı binayı paylaşıyorlar.
Gölyazı sakinleri yaşamlarını balıkçılık ve hayvancılıktan sağlıyorlar.
Koalisyonla ilgili düşüncelerini aldığımız yöre sakinlerinden biri ayrı partilerde olmanın bir çatışma yaratmadığını, bunu da aynı binayı paylaşarak gösterdiklerini, köyün çıkarına olan her konuda anlaşıp uzlaştıklarını belirtti.
Gölyazı sakinleri her sabah balıktan döndüklerinde bu uzlaşma ve dayanışmayı gösteriyorlar. Tanık olduğumuz bir askere uğurlama töreninde de tüm köylülerin katılması geleneklerine sahip bir toplum olduklarını ortaya koyuyor.
Yörede son seçimlere kişi katılmış ve Partisi adayı kazanarak Belediye Başkanı seçilmiş.