Gökçesu İşçilerine Gazetecilerden Emek Ödülü
İşçiler ödüllerini 13 Aralık'ta Bursa'da Şefik Bursalı Sanat Galerisi'nde düzenlenecek törenle alacak. İşçilerin eşleri de İnsan Hakları Derneği'nin (İHD) aynı gün Ankara'da düzenleyeceği "Yoksul Kadın Hakkını Arıyor" paneline katılarak konuşma yapacaklar.
ÇGD Bursa Şubesi, kuruluşundan bu yana her yıl, ülke sorunlarına dikkat çekmek amacıyla ülkede değişik alanlarda örnek çalışmalar yapan kişi ve kurumları ödüllendiriyor.
"Emek Ödülü"ne hak kazanan Gökçesu maden işçileri, işverenin ocakları kapatarak kendilerini ücretsiz izne çıkarttığı 7 Aralık 2001'den bu yana sendikal hak ve özgürlükler mücadelesini sürdürüyor.
Ödüller ve kazananlar
ÇGD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu'nun verdiği diğer ödüller ve bu ödülleri almaya hak kazanan kişi ve kurumlar da şöyle:
* Kültür Ödülü: Emekli öğretmen Özdemir Sarman,
* Basın Dayanışma Ödülü: Gazeteci Sinan Kara ve Ahmet Erhan Çelik
* Eğitim Ödülü: Aziz Nesin Vakfı,
* Sosyal Yaşama Katkı Ödülü: Bursa'lı hayırsever işadamı Mustafa Dörtçelik,
* ÇGD Özel Ödülü: ÇGD üyesi görme özürlü, dağcı Necdet Turhan,
* Genç Kalemler Ödülü: Genç gazetecilerden Nehir Polat, Pelin Çalışkan, Hasan Ali Çavuş (BB)