Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 31 Mayıs 2024 10:00
 ~ Son Güncelleme: 31 Mayıs 2024 11:35
15 dk Okuma

GEZİ DİRENİŞİ'NİN 11. YILDÖNÜMÜ

Gezi'de yaşamını yitirenler için adliyelerden adalet çıkmadı

Gezi protestoları sırasında Abdullah Cömert, Ahmet Atakan, Ali İsmail Korkmaz, Berkin Elvan, Ethem Sarısülük, Hasan Ferit Gedik, Medeni Yıldırım, Mehmet Ayvalıtaş, Mehmet İstif ve Mustafa Sarı hayatını kaybetti. Aradan geçen 11 yılda adalet sağlanamadı. Halen kapanmayan dosyalar var.
Görseli Büyüt
Gezi'de yaşamını yitirenler için adliyelerden adalet çıkmadı
Fotoğraf: Dursun Aras
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git