Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 20 April 2017 00:00
 ~ Modified On: 24 April 2017 00:47
5 min Read

FROM THE UNEMPLOYED JOURNALISTS / NEW MIGRATION WAVE 2

Germany: Immigration of the Suffocated

The fact that the common ground of the individuals we interviewed eventually came to Gezi Park protests and their aftermath led us to name this new diaspora the “Gezi Diaspora.”
Germany: Immigration of the Suffocated
2006 yılından bu yana blog yazıyor. 2008 yılında Cumhuriyet Gazetesi Spor Servisi'nde muhabirliğe başladı. O günden bu yana yoğunlukla spor muhabirliği yapıyor. Serbest muhabir olarak...

2006 yılından bu yana blog yazıyor. 2008 yılında Cumhuriyet Gazetesi Spor Servisi'nde muhabirliğe başladı. O günden bu yana yoğunlukla spor muhabirliği yapıyor. Serbest muhabir olarak 2014'den Dünya Kupası'nı Brezilya'da, 2015'te Copa America'yı Şili'de takip etti. 2011'den bu yana Açık Radyo'da her pazartesi günü 19.30'da Efektifpas isimli spor programını sunuyor. GazeteDuvar'da haftalık, belli aralıklarla da Özgürüz'de spor yazıları yayınlanıyor. Zaman zaman da kendisine dokunan sosyal ve toplumsal olaylar hakkında da yazıları ve haberleri çeşitli medyalarda yayınlanıyor. 2016 Ekim Ayı'ndan bu yana Almanya'da Köln'de yaşıyor.

show more
2010'den bu yana insan hakları ihlaleleri, azınlık hakları, zorunlu göç, insan kaçakçılığı, sistematik asimilasyon, kentsel soylulaştırma, LGBTİ siyasi temsili, toplumsal travma ve yüzleşme konuları üzerine...

2010'den bu yana insan hakları ihlaleleri, azınlık hakları, zorunlu göç, insan kaçakçılığı, sistematik asimilasyon, kentsel soylulaştırma, LGBTİ siyasi temsili, toplumsal travma ve yüzleşme konuları üzerine çok sayıda dosya, multi-medya içerik ve belgesel üretti. CNN, TIME, AP, BILD, TVE ve NYT gibi uluslarası basın kuruluşları ile serbest olarak çalıştı. Birçok milletler-üstü ve disiplinlerarası projede bağımsız olarak yer aldı. Türkiye ve Türkiye-Suriye sınırı ağırlıklı olmak üzere - Ortadoğu, Güney Asya ve Avrupa'da paralel olarak yaşanan toplumsal hareket ve taban örgütlenme pratiklerini sahada gözlemledi ve dosyaladı. 2015'ten bu yana, Avrupa'da yeni göç hareketliliğinin toplumsal dinamiklere etkisi üzerine bağımsız gazeteci, belgesel yapımcısı ve aktivist olarak çalışmanın yanı sıra, Almanya'da Rhine-Waal Üniversitesi (HSRW) “Toplumsal Cinsiyet ve Çeşitlilik” bölümünde eğitimine devam ediyor. (www.ibrahimkarci.com)

show more
related news
Back to Top