Geleceğimize Sahip Çıkmak İçin 1 Mayıs
1 Mayıs Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü Düzenleme Komitesinden Dağtekin, miting için yasal başvurunun tamamlandığını belirtti, herkesi saat 17.00de Salıpazarından başlayacak yürüyüşe çağırdı.
1 Mayıs Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü Düzenleme Komitesi adına açıklama yapan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Çanakkale Şube Sekreteri Muzaffer Dağtekin, "Çanakkale'nin tüm emekçilerini, yurtseverlerini, kadınlarını gençlerini geleceklerine sahip çıkmaya çağırıyoruz" dedi.
Dağtekin, miting için yasal başvuruyu yaptıklarını belirterek "1 Mayıs Perşembe günü saat 17:00 'de Salı Pazarından başlayıp Cumhuriyet meydanında sona erecek bir yürüyüş ile meydanda bir miting düzenleyeceğiz" dedi.
Herkesi 1 Mayıs etkinliklerine katılmaya çağıran Dağtekin, "Tüm dünyada olduğu gibi Çanakkale'de de 1 Mayıs'ı birlik, mücadele ve kardeşlik bayramı olarak kutluyoruz" diye konuştu.
Belediye işçilerinden Yücel Şar ise, işçileri emekten gelen güçlerini kullanmaya davet ederek "Geleceğe ve yarınlara sahip çıkma adına tüm işçi kardeşlerimi 1 Mayıs İşçi Bayramında görmek istiyorum. Emekçiler haydi alanlara" dedi.(NK)