Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 3 Mayıs 2022 00:00
 ~ Son Güncelleme: 13 Temmuz 2022 16:13
10 dk Okuma

BİA MEDYA GÖZLEM / OCAK-ŞUBAT-MART 2022

Gazeteciyi tek sesliliğe mahkum etmek mi? Öyle kolay değil!

BİA Medya Gözlem Raporu’na göre, Ocak, Şubat, Mart 2022 döneminde en az altı gazeteci ve bir yayın kuruluşu saldırıya uğrarken, Ses Kocaeli Gazetesi sahibi Güngör Arslan, silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Bu, Türkiye’de son iki yılda işlenen ikinci gazeteci cinayeti oldu. Tüm saldırılara rağmen 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü günü kutlu olsun!
Gazeteciyi tek sesliliğe mahkum etmek mi? Öyle kolay değil!
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git