Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 11 Haziran 2021 16:22
 ~ Son Güncelleme: 11 Haziran 2021 17:53
3 dk Okuma

Gazeteciye yapılan silahlı saldırıda ödül gibi cezalar

Adana'da gazeteci Hakan Denizli'ye yapılan silahlı saldırının davasında yargılanan 5 kişi 1 yıl 3 ayla 3 yıl 9 ay arasında hapis cezası aldı. Bazı sanıkların cezaları ertelendi. Denizli "Savcı 'hafif yaralama'dan ceza istedi. Cinayete teşebbüs olması için illa ölmem mi gerekliydi" diyerek tepki gösterdi.
Gazeteciye yapılan silahlı saldırıda ödül gibi cezalar
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git