Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 25 Ekim 2023 09:22
 ~ Son Güncelleme: 27 Ekim 2023 15:11
5 dk Okuma

Gazeteci, yazar, Marksist, pro-feminist: Ahmet Tulgar

"Öfkesinin arka planında bütün bir hayatla yeterince iyi mücadele edememek, üretememek gibi temel saikler bulunuyordu” diye anlattığı Ahmet Tulgar’ın şu yanına da dikkat çekiyor Onur Bütün: “Öfkesi de sakinleşmesi de nitelikli eleştiriler içerirdi. İyi bir dinleyici ve anlatıcıydı. İlkeli ve dürüsttü.”
Görseli Büyüt
Gazeteci, yazar, Marksist, pro-feminist: Ahmet Tulgar
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git