Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 17 Ağustos 2021 10:59
 ~ Son Güncelleme: 17 Ağustos 2021 11:23
4 dk Okuma

SOSYAL MEDYADA KADIN GAZETECİ OLMAK

Gazeteci Neşe İdil anlatıyor: Evimde bile güvende değilim

Gazeteci Neşe İdil, "saldırılar içime işledi ve fiziksel olarak hastalandım. Binlerce hakaret okudum ve bir noktada başım dönmeye, midem bulanmaya başladı. Uyuyamadım. Üç gün boyunca kendimde değildim ve 'yeter' diye çığlık atmak istedim" diyor.
Gazeteci Neşe İdil anlatıyor: Evimde bile güvende değilim
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git