Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 10 Temmuz 2021 00:00
 ~ Son Güncelleme: 21 Nisan 2022 23:59
4 dk Okuma

Gazeteci Demet Cengiz’den ilk roman: “Adımı Deniz Koydular”

Demet Cengiz, “Hepimizin adı kaderi aslında. Adımızı kendimiz seçmesek bile bize giydirilmiş kaderi değiştirmemiz mümkün. Kitap bunun hikâyesi” diyor. Kitap, kadınların yolunu açan sosyolog Dicle Koğacıoğlu’na ve doktor Türkan Saylan’a bir saygı niteliğinde.
Gazeteci Demet Cengiz’den ilk roman: “Adımı Deniz Koydular”
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git