Festivalle Leblebi Tanıtımı
Belediyenin düzenlediği 2. Serinhisar Leblebi ve Kültür Festivali başladı. Üç gün sürecek festivalle, Serinhisar leblebisinin tanıtılması amaçlanıyor. Festival programında folklor gösterilerinin yanısıra Aşkın Nur Yengi konseri de yer alıyor.
Serinhisar Belediyesi'nin düzenlediği "2. Serinhisar Leblebi ve Kültür Festivali" başladı. Belediye Başkanı Dr. Adil Kaplan, festivalle ilçenin geçim kaynağı olan leblebicilik konusunda büyük bir tanıtım atağı başlattıklarını söyledi.
Festivalle tanıtım
Serinhisar'ın Türkiye genelinde leblebi üretimine hakim olduğunu belirten Kaplan, "Daha önce Serinhisar'da leblebi üretildiği bilinmiyordu. Ancak, festival aracılığıyla hem ilçemizin hem de leblebimizin tanıtımını yaptık" dedi.
Üç gün sürecek festivalde, folklor gösterileri, en iyi leblebi yarışması, Türk Halk Müziği konserleri, panel, resim ve fotoğraf sergisi, piknik, karakucak güreşleri ve tiyatro oyunları yer alıyor.
Festivalin ikinci gününde ise, Türk Pop Müziği Sanatçısı Aşkın Nur Yengi bir konser verecek. (NK/BB)