Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 21 Şubat 2023 08:00
 ~ Son Güncelleme: 23 Şubat 2023 23:58
12 dk Okuma

ARAMA KURTARMA GÖNÜLLÜLERİ ANLATIYOR-2

Feminist Özçelik: Enkaz altında kalmak sınıfsal olduğu gibi patriyarkal

Özçelik, depremin ilk günü İslahiye'deydi. Sevdiklerini kurtarırken ölen kadınları, ekipman olmadığı için kurtarılamayan insanları gördü. Özçelik, "Yaralarımızı saracak olan birbirimizin dayanışması" diyor.
Feminist Özçelik: Enkaz altında kalmak sınıfsal olduğu gibi patriyarkal
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git