Felç Eden Hapşırık!
İşte ne olduysa o sırada oldu ve Aygün Çokelliler akradaşlarına kendisini kötü hissettiğini, vücudunun uyuştuğunu söyledi. Arkadaşları ise, hamile olduğu için Aygün Çokelliler'i Zübeydehanım Doğumevi'ne götürdüler. Doktorlar burada muayene ettikleri Aygün Çokelliler'in sorununun hamileliğiyle değil, beyniyle ilgili olduğunu söyleyip, SSK Hastanesi'ne sevk ettiler.
Ancak genç kadının durumu da iyice kötüleşmişti. Genç kadının hastaneye gelen ve bir başka kuruluşta satınalma yetkilisi olarak çalışan kocası 27 yaşındaki Hakan Çokelliler, eşini Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürdü. Doktorlar, yoğun bakıma alınan ve vücudunu oynatamayan genç kadının hastalığının hapşırmasını engellemek isterken oluşan basıncın beyni ve omuriliğini etkilemesinden kaynaklanabileceğini söylemiş, kesin teşhis ise koyamamışlardı.
Aygün Çokelliler'in doktorlarından Prof.Dr. Oya Kutlay, genç kadının başına gelen vakayla il kez karşılaştığını söyledi. Kutlay, "Şu anda belirgin bir teşhis yok. Teşhis koyabilsek tedaviyi o yönde yapabilirdik. Beynin bir bölümü çalışmıyor. Tedavimizi sürdürüyoruz" dedi.
Öte yandan, genç kadının karnındaki bebeğinin gelişiminin normal olduğu ve hamilelik seyrinde bir aksiliğin bulunmadığı öğrenildi.
Eşinin başına gelen olay sonrasında perişan olan ve bir an olsun hastaneden ayrılmayan Hakan Çokelliler ise, çaresizlik içinde gözyaşı dökerken, eşinin iyileşeceğine olan inancını da kaybetmediğini söyledi. Hakan Çokelliler, "Bizi tanıyor. Görünce gülümsüyor. Şimdilik bakışarak anlaşıyoruz. Mutlu günlere döneceğimize inancım sonsuz" dedi. Eşinin bir kez anne olduğunu ancak bebeklerinin 3 gün yaşadığını sözlerine ekleyen Hakan Çokelliler, "Onun yokluğunu her saniye yüreğimde hissediyorum. Evimi temizledim, döneceği günü bekliyorum" diye konuştu.