Evsel Atık Projesine İngiltereden Destek
İngiltere nin Ankara Büyükelçiliği, Denizli Orman ve Çevre Vakfının Evsel Atıkların Değerlendirilmesi Projesine 4 bin 500 sterlin destek verdi. Vakıf proje kapsamında eğitimler ve bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirecek.
Denizli Orman ve Çevre Vakfı (DOÇEV), Evsel Atıkların Değerlendirilmesi Projesi için İngiltere hükümetinden de destek aldı.
Proje Sorumlusu Bahtiyar Aksoy, İngilterenin Ankara Büyükelçiliğine sundukları projenin onay gördüğünü; yapılan protokol ile büyükelçilikten 4 bin 500 sterlin tutarında destek aldıklarını belirtti.
Proje kapsamında eğitim yoluyla topluma çevre sevgisini aşılamaya çalıştıklarını söyleyen Aksoy, bu çerçevede üç bin adet Atıkları Değerlendirelim kitapçığı, biner adet Ürünlerin Doğada Yok Oluş Süreleri, Çöp Deyip Geçmeyin, O bir Hammadde konulu afişler ile 10 bin adet haftalık ders programı bastırdıklarını söyledi.
Aksoy, Denizlide yerleşik Fatih Kalemcilik AŞnin de projeye 10 bin adet kalem bağışıyla destek verdiğini açıkladı. (BB)