Eskişehirli Öğretmenler Frigyaya Gidiyor
Milli Eğitim Müdürlüğünün 500ün üzerinde öğretmeni kapsayan gezisi haziran ayında gerçekleşecek.
Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat Projesi kapsamında Eskişehir illerinde görev yapan öğretmenleri Haziran ayı içerisinde gruplar halinde Midas'ın ülkesi Frigya'ya götürüyor.
Gezi projesi ile öğretmenlerin ferdi veya gruplar halinde gözlemlerde bulunmaları, yaşadığı kentin tarihini öğrenmeleri, çevre problemleri ile ilgili projeler geliştirip uygulamaları ve inceleme yapmaları amaçlanıyor.
500'ün üzerinde öğretmenin bu geziye katılacağı açıklandı. Eskişehir Ticaret Odası da öğretmenlerin gezisine profesyonel rehber temin edecek. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün önümüzdeki günlerde de sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile ilgili projeleri hayata geçirmeye devam edeceği belirtildi.(FA)