Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 9 Nisan 2023 18:18
 ~ Son Güncelleme: 10 Nisan 2023 09:22
4 dk Okuma

TİP ADAYLARINI TANITTI: MECLİS SENİN

Erkan Baş: TİP, 53 seçim bölgesinde halkımıza emanet

TİP'in milletvekilleri adayları arasında ekolojist Emine Büyüknohutçu, yazar Foti Benlisoy, sanatçı Mehmet Aslantuğ, hak savunucusu Meryem Göktepe, LGBTİ aktivistleri trans kadınlar Esmeray, Niler Albayrak, gazeteciler İrfan Değirmenci, Umur Talu, Gezi davasından tutuklu avukat Can Atalay da yer aldı.
Erkan Baş: TİP, 53 seçim bölgesinde halkımıza emanet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
dosyalar
ilgili haberler
Sayfa Başına Git