Belediye Encümen üyeleri, dün gerçekleştirdikleri toplantıda, mıcır alımından dükkan kiralamaya, otopark ücretlerinin yeniden belirlenmesinden para cezasına kadar birçok konuyu görüştüler.
Belediye Başkanı Adil Aygül başkanlığında biraraya gelen encümen üyeleri, asfalt için gerekli olan mıcır alımını gerçekleştirdiler. Ton başına muhammen bedeli 3 milyon 250 bin lira olan mıcır ihalesi, açık eksiltme usulü ile yapıldı. 45 bin ton mıcır alımının gerçekleştirileceği ihaleye sadece Vedat Ece katıldı. İhaleyi, ton başına 2 milyon 500 bin lira ile Vedat Ece kazandı.
ESNAFA CEZA YAĞDI
Encümen üyeleri, kurallara uymadıkları için haklarında ceza kesilen 30 esnafın cezalarını da onayladı. Esnaf başına 54 milyon lira ceza verildi. Ayrıca, inşaat yaparken otopark yeri ayırmayanlardan alınan ücretlere de zam yapıldı. Manisa'yı 18 bölgeye ayıran belediye yetkilileri, üç daire başına bir otopark parası alınacağını belirterek; birinci bölgede inşaat yapandan bir otopark bedeli olarak 1 milyar 480 milyon, 18. bölgede inşaat yapandan da bir otopark bedeli olarak 442 milyon lira ücret alınacağını söylediler. Encümen toplantısında, Belediye Başkanı Adil Aygül'ün su deposu ve trafo işi için Ankara'ya gitmesi de onaylandı.