Emniyetten Mahalle Profil Çalışması
İl Emniyet Müdürü Mustafa Öncül, proje ile "mahallelerde oto-kontrol bilinci oluşturarak suçları azaltmayı amaçladıklarını" söyledi, "Seçimler nedeniyle ara verdiğimiz çalışmalara 3 Kasım'dan sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi.
Mahallenin profili çıkarılacak
Projeyi "sürekli üzerinde durulması, takip edilmesi ve diğer kurumlarla dayanışma içinde sürdürülmesi zorunlu bir çalışma" olarak değerlendiren Öncül, böylece mahallelerde dayanışmanın da güçleneceğini öne sürdü.
Öncül, şu bilgileri verdi:
* Mahallelerde oluşturulacak çalışma gruplarıyla, mahallenin profili çıkartılacak, böylece asayiş sağlanmış olacak.
* Mahallede yaşayanların birbirleriyle dayanışması sağlanacak ve ortak sorunların çözümü konusunda projeler üretilecek.
* Projenin başarılı olması halinde diğer illerin Emniyet Müdürlüğü'ne de projeler konusunda yardım yapılacak.(NK/BB)